Pro kotvení zahradní pergoly do země se většinou využívají dvě metody. Kotvení pomocí betonových patek a nebo pomocí zemních vrutů. 
 
 

Kotvení pergoly pomocí zemních vrutů

Upevňování zahradní pergoly pomocí zemních vrutů je čím dál oblíbenější metoda. Zemní vruty jsou intuitivní a není nutné být příliš manuálně zručný. Zemní vruty nejsou určeny pro každý typ terénu, než se rozhodnete pergolu ukotvit zemními vruty, zjistěte si, jakou máte půdu. Nelze je použít v příliš kamenitém nebo písčitém terénu. Naopak v zemi s minimálním množstvím kamení, jsou skvělým a rychlým řešením.
 
 

Jak zemní vruty použít

Ke správné aplikaci zemních vrutů potřebujete: 
  • instalační klíč
  • zatloukací kolík
  • kladivo
 
Povrch nesmí být příliš suchý, ani mokrý, proto je vhodné půdu mírně navlhčit nebo naopak počkat, až vyschne. Zatloukací kolík pomůže lépe vést kolík do země. Zatlučte kolík, do připraveného otvoru vložte vrut. Pomocí instalačního klíče zavrtejte vrut do země, nakonec na něj nasaďte koncovou patku, na níž se později připevní stojka pergoly. 
 

Kotvení do betonu či dlažby

Pergolu je možné ukotvit také do betonu nebo zámkové dlažby, a to s pomocí speciální podlahové úchytky K301. Úchyt má tvar písmene U a připevňuje se k podkladu pomocí hmoždinek. Do účka pak zasadíte sloupek pergoly. Povrch musí být zcela rovný a pevný, aby se časem nezačal viklat pod tíhou pergoly
 

Kotvení pergoly do betonových patek 

Nejstabilnějším řešením je kotvení designové pergoly do betonových patek. Toto řešení je poměrně náročné na realizaci. Je potřeba vykopat v zemi dostatečně hluboké otvory, do nich umístit podlahové otvory a zalít betonem. Poté se nechá beton jeden den vytvrdnout a pak se do něj zasadí sloupky či stojky pergoly.