Pro pohodlí na zahradě bezesporu patří zahradní nábytek. Současným trendem je návrat k přírodním materiálům. 
 

Dřevěný zahradní nábytek

 
Dřevěný zahradní nábytek vypadá velmi esteticky a je velmi příjemný na dotyk. Dřevo příjemně voní a dá se snadno recyklovat. Odolný materiál je teak, který je však poněkud dražší. Pokud chcete levnější variantu, můžete si vybrat nábytek z borovice nebo smrku. Nejsou však tak odolné a je potřeba je často ošetřovat ochranným nátěrem. Velmi oblíbený je ratanový nebo bambusový nábytek. 
 

Kovový zahradní nábytek

Kov je dalším oblíbeným materiálem pro zahradní nábytek. Je skladný, lehký, nenáročný na údržbu a prakticky nezničitelný. I zde je důležité kupovat pouze kvalitní kovový nábytek. Nekvalitní levné kovy vám pod pergolou velmi rychle zreziví. 
 

Zahradní pergola

Nezbytnou součástí zahrady je také pergola. Vybrat si můžete rovně dřevěnou nebo hliníkovou. Hliníková pergola je naprosto nenáročná na údržbu a má velmi lehkou, přesto pevnou konstrukci. Zastřešení může být pomocí markýzy, polykarbonátu nebo například lehké střešní krytiny. Pergola může posloužit mimo jiné jako parkování pro vůz. 
 

Bez krbu či grilu to taky nejde

Máte zahradní nábytek, pergolu? Teď chybí ještě zahradní gril nebo krb. Zima se blíží ke svému konci a vy si budete chtít užít krásné počasí se vším všudy. Zahradní gril zpříjemní chvilky na zahradě zcela určitě. Gril můžete také darovat někomu jako dárek pod stromeček či k narozeninám. Vybrat si můžete pod pergolu plynový či elektrický gril nebo si do ní můžete nechat vybudovat zděný krb. Z pergoly můžete udělat letní kuchyni. Jak svou zahradu vybavíte, záleží jen na vás, vašem vkusu a finančních možnostech.