Pro dokonalou radost a požitek z vířivky je naprosto nezbytné o ni pečovat. Mnoho lidí postupem času od péče o vířivku upouští, což je naprosto špatně. 
 
 

Jak na údržbu vířivky

Ať už máme umístěnou vířivku pod pergolou nebo v zahradě či v interiéru, postup péče o ni je ve všech případech stejný. Nejnovější vířivky jsou uzpůsobeny tak, aby byly co nejméně náročné na údržbu. Tu základní péči však vyžaduje každá vířivka
 

Kvalita vody

Kvalita vody je naprosto nezbytným parametrem. V jakém stavu je voda ve vířivce, poznáte už pouhým okem. Pravidelně kontrolujte pH vody, protože její kyselost má vliv na vaše zdraví. Ideální pH ve vířivce je 7,2-7,8. Stejně jako v bazénech, i zde používejte nejrůznější dezinfekční přípravky. Dané množství stanovuje každý výrobce. Pozor však na správný výběr, do vířivky nepatří bazénová chemie. Vodu měňte pravidelně alespoň třikrát za rok. Rovněž kontrolujte čistotu filtru, alespoň jednou týdně.
 

Dodržujte v zimě minimální nezámrznou teplotu

Vířivky jsou určeny pro celoroční využití. Možnost skočit si na terase do teplé vody jistě oceníte i vy. Velkou chybou je ponechat vířivku v zimě venku, nechat v ní vodu a vypnout ji. Voda v mrazech ve vířivce zamrzne a může napáchat nemalé škody. Je proto vhodné ponechávat teplotu vody na 15-20 stupních. Nepřerušovaným provozem zvýšíte její životnost. 
 

Odpěňovač vířivky

Do vířivky je vhodné používat také přípravek zvaný odpěňovač. Snižuje povrchové napětí vody, čímž zabraňuje vzniku pěny, která je nepřítelem vířivek. Přidat můžete také různé vonné esence, které však nesmí být na bázi éterických olejů, které rovněž způsobují tvorbu pěny ve vířivce. Je potřeba dbát na to, aby správně běžel cirkulační systém, pak bude voda ve vířivce v dobrém stavu po dlouhou dobu.