Teplé dny velmi  rádi trávíme venku. Kvalitní terasa pod pergolou nám umožní snídat při východu a večeřet při západu slunce. 
 

Z jakého materiálu terasu?

Pokládka terasy i stavba levné hliníkové pergoly jsou časově náročné. Je vhodné si vybrat vhodný materiál na stavbu terasy a nechat si připravit návrh pergoly. Rovnou můžete zakoupit hotovou pergolu jako stavebnici. Z materiálů jsou vhodné dřevo nebo kompozitní materiály. Dřevo má jedinečný vzhled a je příjemné a teplé na omak. Časem může zešednout a mohou se objevit trhliny. Na druhou stranu dřevoplast je naprosto bezúdržbový, ale nečekejte stejné pocitové vlastnosti, jaké nabídne dřevo.
 

Tropické dřevo je odolné

Venkovní terasa musí odolávat větru, dešti i slunečním paprskům. Je maximálně zatěžována a proto rozhodně na materiálu nešetřete. To platí i u pergoly. Vyberte si kvalitní exotické dřeviny, které jsou velmi odolné. Například merbau nebo ipe mají dostatek olejových pryskyřic, díky kterým se dřevo samo impregnuje a je velmi odolné. Nenapadnou jej škůdci, ani nepraskne. Časem i toto dřevo získává šedou patinu, kterou přebroušením a naolejováním vrátíte do původní barvy. 
 
 

Praktické kompozitní podlahy

Posezení pod pergolou musí mít také kvalitní podlahu, pod kterou se nebude propadat zahradní nábytek. Terasa složená z kompozitního materiálu potřebuje základní péči. Na jaře a na podzim je potřeba ji řádně očistit. Postačí vám k tomu vysokotlaký čistič, kterým pročistíte všechny drážky. 
 

Pergola jako stavebnice

Kvalitní posezení a odpočinek přinesou dřevěné pergoly. Mohou být jako přístřešek u domu nebo samostatně stojící v koutu zahrady, opatřeny grilem či krbem a posezením. Pergolu je potřeba umístit do místa, kde nefouká vítr a nejsme vystaveni zraku sousedů. Snadno si můžeme vybrat z řady oblouků, stříšek, materiálů. Nejdůležitější je pak kvalitní zastřešení, které nás ochrání před deštěm.