Pergola v zahradě je pro nás oáza klidu. Boční zastínění pergoly nás ochrání před větrem i prudkým sluncem. 
 
 

Stínění pergoly

Potřebujete zastínit pergolu? Venkovní stínění pergoly chrání před přímým sluncem, samotnou konstrukci pak před silným větrem. Pergoly i zimní zahrady využívají podobný způsob zastínění. Vždy je potřeba zastínit střechu i boční stěny.
 

Zastínění střechy pergoly

Střechu pergoly nejlépe zastíníme markýzou. Jde v podstatě o látkové rolety, které jsou opatřeny vodícími lištami. Markýzy se vyrábí ze speciální látky, která je odolná vůči dešti, UV záření i silnému větru. Výhodou je možnost výběru z mnoha barevných kombinací. Barvy na látce jsou stálo barevné a nevyblednou ani v průběhu několika let. Markýza se montuje na střechu zimní zahrady nebo pergoly, může být vybavena motorkem a dálkovým ovládáním. 
 

Zastínění bočních stěn

Pergolu z boční strany zastíníme venkovními roletami, případně žaluziemi. Hliníkové venkovní rolety umožní uzavření pergoly a vytvoří z ní uzavřený obyvatelný prostor. Rolety se ovládají ručně nebo dálkovým ovládáním. Rolety mimo jiné chrání proti hluku, a pomohou odradit zloděje. Boční stínění pergoly lze vyřešit také plachtou na pergolu. 
 

Pro pohodu na terase 

Chcete-li si užívat letní počasí na terase, je vhodné využít stínicí techniku. Mimo jiné je vhodné vybrat si velký slunečník, který pomůže dokonale zastínit potřebnou stranu terasy. Vybírat můžete z mnoha modelů a barev. Vsaďte vždy na kvalitu a vyhněte se levným slunečníkům z obchodních řetězců, které se hodí k dětskému bazénku nebo na balkon a z důvodu nevalné kvality vydrží v dobrém stavu maximálně jednu sezonu. Nebojte se do slunečníku investovat stejně, jako například do střešního stínění pergoly.