Pergolu si nejspíše představíte jako dřevěnou stavbu s krytinou. Moderní architektura nabízí zcela jiné trendy. 
 

Moderní hliníkové pergoly

Zcela jiným trendem jsou moderní hliníkové pergoly. Ty se vyrábějí z hliníkových profilů, s ošetřením práškovou barvou RAl. Díky tomu můžete pergolu snadno sladit se vzhledem svého domu. Moderní pergoly mohou mít celou řadu prvků jako inteligentní řídící systémy a různé bezpečnostní prvky. 
 

Umí nás moderní pergoly ochránit?

Venku nás ohrožují nejrůznější přírodní vlivy. V létě je to ostré sluníčko a UV záření, často se střídají dešťové přeháňky doprovázené letními bouřkami. Často nás při posezení ruší silný vítr a pak je lepší posezení rozpustit a jít domů. Řešením je zastřešení terasy designovou pergolou. Díky kvalitnímu zastřešení jsme chráněni proti všem vlivům. 
 

Ochrana před větrem

Pokud nás často trápí silný vítr, moderní alu pergoly nás ochrání před ním, pokud mají vyřešeno boční stínění. Stínění zamezí proudění bočního vzduchu, zároveň nedojde k přerušení cirkulace čerstvého vzduchu. Stínění lze řešit například pomocí screenové rolety nebo venkovních žaluzií. 
 

Co můžete očekávat od moderních pergol? 

Hliníkovou pergolu můžete opatřit moderními systémy, které přinesou celou řadu vylepšení a především pro vás komfort při posezení na terase. První možností je dálkové ovládání žaluzií, rolet nebo markýz. Pergolu můžete pomocí LED pásků zajímavě osvětlit. Dalším řešením je moderní infratopení, automatické zatahování střechy a mnoho dalšího. Výhodou hliníkové pergoly je nenáročnost na údržbu. Stačí ji jen na jaře či na podzim zbavit nečistot a listí. Nemusíte aplikovat žádné nové nátěry. Hliníková pergola odolává rzi i korozi. Můžete si vybrat kotvenou či samonosnou variantu do zahrady.