Vytvořit si na terase nebo v zahradě můžete příjemné posezení díky pergole. Důležité je správné zastínění. 
 
 

Příjemný odpočinek ve stínu

Pergoly se hodí k jakémukoliv domu. Jsou velmi praktickým prvkem, který plní svůj účel naprosto dokonale. Díky širokému výběru materiálů a stylů si vybere skutečně každý. Moderní hliníkové pergoly mohou být samostatné v zahradě i jako součást domu. Záleží na prostorových možnostech vaší zahrady a vašem vkusu. Pergola může sloužit jako přístřešek pro auto. 
 

Komfort a kvalita

Zahradní pergola je stavba, která bude v zahradě sloužit na dlouhá léta. Vybírejte proto pergolu s ohledem na její kvalitu. Nároky na kvalitu, funkčnost i design přinese alu-pergola. Vybírat si můžete levné i luxusní varianty. Hliníkovou pergolu není potřeba nijak složitě udržovat. Vzhledem k lehké konstrukci je potřeba zvolit lehčí zastřešení pergoly. 
 

Zastínění pergoly

Chcete-li dosáhnout maximálního komfortu, nezapomeňte na stínění pergoly. Můžete vybírat střešní krytinu v podobě naklápěcích lamel, stínění pomocí markýz nebo screenové rolety na boční stranu. Komfort v podobě dálkového ovládání stínění ocení každý. Oblíbené jsou kazetové markýzy, které patří k nejlepším produktům na trhu. Kazeta chrání rameno i látku stínění. Další variantou je velký slunečník, který v případě potřeby kdykoliv přemístíte jinam. 
 

Doplňky pro pergolu

Svou pergolu můžete doladit mnoha různými doplňky. Pergolu lze ozdobit zabudovaným LED osvětlením, pomůže také rosení s aromaterapií, při chladnějších dnech můžete používat infrazářiče. Boční clony vám pomohou ochránit posezení před silným větrem i zvědavými pohledy sousedů a kolemjdoucích. Pod pergolu nezapomeňte kvalitní zahradní nábytek, úložný box na deky a také na nezbytný gril. Jen tak si užijete posezení na maximum.