Nezastřešená pergola nám nepřinese téměř žádný užitek. Navíc trpí i dlažba či dřevěná podlaha pod pergolou. 



Jak zastřešit pergolu

Důvodů, proč se rozhodnout pro zastřešení pergoly hliníkové i dřevěné, je ve výsledku celá řada. Posezení si pak užijete i v případě, že padají kroupy, prší nebo fouká silný vítr. Zastřešení pergol může být z celé řady materiálů. Oblíbené jsou polykarbonátové desky, které jsou opatřeny ochrannou vrstvou proti UV záření, je to moderní střešní krytina na pergolu. Polykarbonátové desky odolají i výkyvům teplot, pod vlivem slunečního záření nedochází k jejich deformaci. Jednoduchá je i montáž. 
 

Hliníkové pergoly pro zastřešení teras 

Tradiční dřevěné pergoly se nahrazují hliníkovou pergolou, která ochrání terasu. Můžete ji tak využít pro posezení po celý rok. Hliníkové pergoly mají nízkou pořizovací cenu, jsou bezúdržbové, stačí pergolu umýt vodou se saponátem. Zároveň je její výhodou dlouhá životnost. Hliníkové profily mohou posloužit také jako přístřešek pro auto. 
 

Kam umístit pergolu

Pergoly mohou být různých velikostí i tvarů, mohou mít jednoduchou nebo složitou konstrukci. Pergola může propojovat obytnou část se zahradou, například ji propojíte chodníkem se zahradou. Aby nepůsobila v zahradě jako rušivý element, je potřeba ji správně umístit. Můžeme ji postavit do zákoutí v zahradě nebo ji postavit k domu. 
 

Doplňky pergoly

Pergolu lze obohatit o zahradní krb nebo gril, rovněž můžeme nechat její stěny prorůst popínavými rostlinami. Pokud nebude pergola prorostlá rostlinami, bude v zahradě výrazným a dominantním prvkem.