3.4.2017 
 
Nejhorší, co se vám při grilování může stát, tedy krom založení požáru, je déšť. Pár kapek vody padajících z nebe už dokázalo zkazit nejednu zahradní party. Nejen proto je vhodné pořídit si na zahradu kvalitní zastřešení.
 
 

Druhy zastřešení

Tradičním zahradním doplňkem, který poskytuje nejen zastřešení, ale i potěchu oka, jsou altány. Obvykle se jedná o stavbu s šesti či osmihranným půdorysem. Nejčastěji se na stavbu altánu používá dřevo, ale poslední léta se výrazněji prosazuje i kov. Velkou konkurencí pro altán je zahradní pergola. I pergoly se staví jako samostatné jednotky, ale hlavně na menších zahradách fungují jako součásti domů, kde se jedná spíše o prodloužení střechy nad verandou než o stavbu jako takovou. Tento typ zastřešení může být opatřen mnoha doplňky, které zajistí nejen ochranu před deštěm, ale v případě bočních stěn fungují i jako větrná hráz.
 

Zastřešení ze skla

Pokud nemáte zájem provádět dvakrát ročně ochranné nátěry a pravidelně obrušovat poškozené plochy, nevybírejte si pergolu ze dřeva. Hliníkové pergoly jsou v tomto směru mnohem praktičtější, není s nimi totiž žádná starost. Hliník je houževnatý materiál, kterému však nechybí i jistý druh elegance. Používá se převážně v kombinaci se skleněnou střešní krytinou na pergoly. Průhledné zastřešení je dnes velice oblíbené, hlavně ve spojení se střešní roletou.
 

Oběd na čerstvém vzduchu

Zahradní pergoly jsou velice oblíbeným prvkem mnoha rodinných domků. Díky střeše se dají využívat jako posezení i za nepřívětivého počasí. Kvůli dešti tak nemusíte odvolávat plánovaný zahradní večírek nebo si odepřít oběd na čerstvém vzduchu. Pergola má nejen praktický význam, ale může hrát i výraznou estetickou roli. Proto při výběru dbejte nejen na cenu, ale i na design. 
 

Vhodný nábytek

Zahradní nábytek nemusí představovat pouze plastové židle a stůl. Na verandu se hodí nejvíce dřevo. Nemusíte rovnou přemýšlet nad drahým masivem. Ratanový nábytek také dobře vypadá, ale není tak drahý. Zajímavým kompromisem pak může být kovové posezení.