4.4.2017
 
Léto se mílovými kroky blíží a vysedávání doma před televizí tak bude s přibývajícími dny méně a méně atraktivní. Kvůli posezení s přáteli ve venkovních prostorách nemusíte vyhledávat parky nebo hospůdky s terasou. Můžete si zařídit svou vlastní terasu.
 
 

Nejlevnější řešení

Každý rodinný domek by měl mít terasu. Díky tomu nejen stoupne na ceně, ale hlavně vám umožní za krásného počasí sedět venku, i když jste v podstatě nevytáhli paty z domu. Terasa by měla mít kvalitní podlahu i střechu. Nečekáte snad, že bude celoročně slunečno. Možností zastřešení je více. Samozřejmě, pokud nechcete zbytečně investovat větší množství peněz, můžete si ho vytvořit sami. Například z plechu. Pokud ale nemáte patřičné schopnosti ani zkušenosti, budete muset sáhnout do peněženky.
 

Pergoly

Ke stínění terasy jsou vhodné standardní hliníkové pergoly. Tato možnost může být poměrně levná, ale rovněž se může prodražit. Záleží na materiálu, velikosti a tvaru konstrukce. Bude-li vám stačit prosté zastřešení, je nejlepší základní pergola z hliníku. Hliník nevyžaduje žádné ošetřování a vyjde na podobné peníze jako dřevo. Střecha může být z tašek, skla nebo se může jednat o posuvné zastřešení terasy. Obvykle se jedná roletu, která nejen stíní, ale je účinná i proti dešti.
 

Zimní zahrady

Finančně nejnáročnější možností je pak zimní zahrada. Ta nenabízí pouze stín v parném létě, ale poskytuje svým majitelům v podstatě nový obytný prostor. Stejně jako pergoly i zimní zahrady se dají pořídit z mnoha materiálů a i v tomto případě vedou přírodní materiály a kov. Používají se i plastové konstrukce, ale z těch se obyčejně vyrábějí pouze bazénová zastřešení. 
 

Záleží na financích

Není potřeba kvůli zastřešení verandy vynakládat zbytečně velké prostředky. Šikovní kutilové si dokáží střechu vytvořit i sami. Manuálně méně zruční lidé pak budou muset zvážit, jak moc chtějí a hlavně mohou hrábnout do peněženky.