5.4.2017
 
 
Nemůžete se rozhodnout, jakou dlažbu zvolit na terasu, pak je vhodné se poradit s odborníkem. Ten vám poradí, jaký zvolit materiál s ohledem na terén a okolní podmínky. 
 
 

Vhodná dlažba pro vaši pergolu

Milujete snídaně na terase, nad hlavou máte hliníkovou pergolu se stíněním, ale co na zemi? Mezi nejpoužívanější materiály patří beton. Má svou velmi užitečnou funkci, ačkoliv na první pohled rozhodně nevypadá, jako přírodní materiál. Na trhu najdete skutečně širokou nabídku. 
 

Kámen

Vaše hliníková pergola se bude skvěle kombinovat s kamennou dlažbou. Terasy s kamennou dlažbou vypadají velmi efektně. Vhodný je kámen s vrstevnatou strukturou, který je na povrchu hladký a rovný. Nebudete mít problém postavit na něj nábytek, ani neuklouznete. Čím je kámen menší tloušťky, tím méně zatěžuje konstrukci. 
 

Keramika

Nejpreferovanějším materiálem je keramika. Je o něco méně pevnější oproti betonu či kameni. Keramická dlažba je oblíbená pro jedinečný vzhled, mrazuvzdornost, ale i možnost protiskluzové úpravy. Pergola hliníková spolu s keramickou dlažbou bude ideálním řešením pro vaši terasu. Jde o naprosto bezúdržbové materiály. Nebojte se ani zastřešení pergoly. 
 

Dřevo a  WPC

Dřevo patří mezi stálice mezi stavebními materiály. Dřevo na terase bude náročné na údržbu. Alternativou jsou také kompozitní materiály, například WPC desky, které jsou naopak na údržbu nenáročné na údržbu, nevytváří třísky, takže se nemusíte bát, když se děti proběhnou po terase bez bot. Je skvělým řešením k bazénům.  Dřevo využijete například z tvrdších dřevin jako je borovice, ale i teak, wenge, mahagon a další exotické dřeviny. Dřevěnou pergolu je potřeba natírat impregnací, aby byla skutečně odolná.