10.4.2017

V létě rádi pořádáme oslavy venku. Není nic lepšího než grilovat s přáteli a v případě sluníčka či deště se schovat pod pergolu. I tu na oslavu vyzdobte. 

 

Vyzdobte pergolu

O její výzdobě rozhoduje především materiál. Na zahradě máme nejčastěji dřevěné nebo hliníkové pergoly. Pergola může tvořit terasu domu nebo stát volně v zahradě. Nebojte se například do pergoly umístit krb a pěkný zahradní nábytek ozdobený polstrováním a ubrusem. Na stůl dejte organzu, která vytvoří slavnostnější dojem. 
 

Pro koho je oslava? 

Při zdobení hliníkové pergoly je také podstatné, pro koho je oslava určena. Dospělí lidé ocení praktičnost a jednoduchost, zatímco u dětí bychom měli popustit uzdu fantazii a použít pestré barvy. Nezapomeňte na balonky a lampiony, které se hodí pro děti i dospělé a dotvoří oslavnou atmosféru. Večer na terase můžete vypustit lampiony štěstí. 
 

Pořádný stůl

Pod pergolu musíme umísti pořádný stůl, který bude stát na pevném podkladu. Měl by být čistě prostřený, nemělo by chybět jídlo, pamlsky, prostírání a pěkné nádobí. Květiny dejte na stůl a zavěste je i po stranách pergoly. Prostírání musí ladit materiálem i vzhledem. Ve stejném stylu můžete i ozdobit potahy židlí. 
 

Večerní osvětlení

Oslava se jistě koná až do pozdních nočních hodin, proto je potřeba pořídit si příhodné osvětlení. Pomohou solární světla, LED pásky, žárovky bílé i barevné. Okolo můžete mít také lampičky či lucerničky a již zmíněné lampionky. Světlo by nemělo být příliš ostré, ani blikající, aby hosty neobtěžovalo. Vhodné jsou světla odpuzující hmyz.