14.4.2017
 
Vlastnit dům se zahradou a nemít zařízené venkovní posezení, buďto přímo na zahradě nebo jako součást verandy, je ohromná škoda. Nejen, že tím celý objekt stoupne na ceně, ale zároveň je kde pořádat letní dýchánky s přáteli či zahradní večírky.
 
 

Střecha je základ

Nejde jen o to postavit stůl a pár židlí před dům. Dokonalou venkovní pohodu si užijete pouze v případě, že si pořídíte zastřešení. To může mít mnoho forem, ale jedničkou na trhu je určitě pergola. Existují dva základní druhy pergol – samostatně stojící a nesené. Takže si zastřešení můžete klidně zřídit třeba hned vedle bazénu nebo chránit před deštěm terasu. Záleží čemu dáváte přednost.
 

O kov se nestaráte

I přesto, že mnoho lidí preferuje přírodní materiály před kovem, je o hliníkové pergoly mnohem větší zájem. Mají totiž oproti dřevu jednu podstatnou výhodu a tou je absolutní bezúdržbovost. Zatímco dřevo podléhá stáří a je potřeba ho s přibývajícími léty čím dál více ošetřovat, hliník dřevokazům nechutná, nemůže se do něj obout plíseň a také ho nemohou zachvátit plameny. Je zkrátka o dost odolnější.
 

U moderního domu

Ani kovové konstrukce nejsou úplně bez chyb. Jejich problémem je často designové řešení, které je prostě pro mnoho domků až příliš modernistické. Pergola z hliníku není schopna dokonale splynout se staršími typy domů. Minimálně u stavebnicových typů to může být problém. Pokud si necháte hliníkovou pergolu postavit na míru zkušenými profesionály, může fungovat jako dekorativní prvek i u domů staršího data. Problém je, že to nestojí zrovna malé peníze.
 

Grilování

Nenechte si ujít letní grilování pouze kvůli absenci zahradního zastřešení. Buďto si ho co nejdřív pořiďte, jelikož sezóna se už blíží nebo riskujte zahradní zábavu pod otevřeným nebem. Pamatujte na to, že i v létě může být ošklivo.