19.4.2017
 
Pergoly jsou nejoblíbenější druh posezení pro zahrady a terasy. Dokážou ochránit před slunečními paprsky, deštěm i větrem. Moderní pergoly nejsou ze dřeva, ale z hliníku. 
 
 

Kvalita vs. odolnost

Dřevo je tradiční materiál, který se snadno zpracovává a na první pohled vypadá velmi elegantně. Jeho pevnost a odolnost proti opotřebení je na rozdíl od hliníku menší. Dřevo ztrácí svou krásnou barvu a je nutné o něj stále pečovat.Dřevo navíc může být nakaženo různými škůdci a plísněmi. U hliníkové pergoly vám toto nehrozí. 
 

Moderní a variabilní

Moderní pergoly z hliníku mohou mít skutečně atraktivní vzhled. Hliník je variabilní materiál, proto umožňuje vyrábět nejrůznější variace. Propracované hliníkové pergoly mohou mít nádherný design a nabízí více možností využití než klasická dřevěná pergola. Pergoly z hliníku můžete mít obloukové, klasicky čtvercového či obdélníkového tvaru, samostatně stojící i ukotvené na stěnu domu. Moderní pergoly můžete využívat jako přístřešek pro auto, pokud nechcete nebo nemůžete na pozemku budovat garáž. 
 

Krásná v každém okamžiku

Pergola z hliníku je krásná v každém okamžiku a to bez naprosté údržby. Nemusíte mít strach, že po roce používání začne šedivět nebo bude napadena plísní. Hliníkové pergoly jsou velmi moderní materiál, jednoduchý na údržbu. Pergolu oceníte nejen pro posezení s přáteli, ale také jako místo pro dětské hry.
 
 

Zastínění pergoly

Hliníkovou pergolu bychom měli zastínit markýzou, roletou či velkým slunečníkem. Boční stínění dodá pergole soukromí a ochranu před silným větrem. Pokud nechcete, aby sledovali sousedi co zrovna grilujete, pořiďte si na pergolu například screenové rolety pro stínění pergoly, které podle potřeby vysunete nebo zasunete.