21.4.2017

Blíží se sezona, kdy budeme rádi sedět pod pergolou a užívat si své zahrady. Zastřešená pergola vám přinese mnoho užitku.

 

Výběr krytiny

 

Máte na zahradě moderní hliníkovou pergolu? Je vhodné ji zastřešit krytinou, která vás ochrání před rozmary počasí. Základním parametrem při výběru krytiny je míra požadované průsvitnosti. To záleží na druhu a vlastnostech vybraného materiálu. Dalším parametrem je vzhled krytiny. Rovněž by nás měla zajímat životnost, náročnost na údržbu a záruka na materiál.

 

Polykarbonát

 

Hliníková pergola s polykarbonátem je velmi oblíbená. Vybrat si můžete trapézové nebo vlnité polykarbonátové desky. Jde o pružný materiál, který nemá vnitřní strukturu. V čirém provedení je průsvitný jako sklo. Vybrat si můžete z několika barevných odstínů. Moderní pergoly, které si pořídíte jako stavebnici již často zastřešení mají v ceně. U některých modelů je v ceně také stínící technika jako jsou markýzy či rolety.

 

Sklolaminátové strukturované desky

 

Sklolaminátové desky dodají hliníkové pergole přirozenější barvu světla. Jsou vyrobeny z polyesterové pryskyřice, která je vyztužena skelným vláknem, které příjemně rozptylují světlo. Pořizovací cena této krytiny je velice nízká. Vybrat si můžete průhledné i neprůhledné barevné varianty.

 

Samonosné sklolaminátové oblouky

 

Efektivním řešením jsou samonosné sklolaminátové oblouky. Umožní i zastřešení širokého prostoru. Při výběru krytiny berte ohled na nosnost konstrukce. Hliníková pergola má menší nosnost, než pergola z masivního dřeva. Oblouky jsou velmi lehké a estetické. Výhodou je poměrně jednoduchá montáž. Tyto oblouky se hodí také pro zastřešení bazénu, verand, sportovišť či přístřešků pro automobily.