24.4.2017

Posedět si po náročném dni na terase s otevřeným vínkem není nápad k zahození, ale co když zrovna prší? Není na co čekat, chce to zastřešit terasu.
 
 

Nejde jen o úkryt před deštěm

Nejideálnějším řešením, jak zastřešit terasu, je rozhodně pergola. Je to konstrukce, která poskytuje nejen krytí před deštěm a ostrým sluncem, ale dokáže fungovat i jako vhodný dekorační prvek. Mnoho lidí dává přednost hlavně pergolám ze dřeva, ale pokud chcete opravdovou kvalitu, hliníkové pergoly jsou mnohem lepší volbou. Jejich výhoda tkví hlavně v tom, že nestárnou, nenapadá je hmyz a nelze je zapálit. Odolnější materiál pro zahradní přístřešek neexistuje.
 

Vhodně zvolená střecha

Jakmile si vyberete tvar a velikost konstrukce, začíná volba střechy. Nabídka je v současnosti velice bohatá, ale pokud toužíte po nejvhodnějším řešení, měli byste sáhnout po tvrzeném sklu. Kvalitní skleněná střecha je pro hliníkovou pergolu tím nejlepším řešením nejen co se týče odolnosti a ceny, ale také z hlediska estetiky. Díky průhlednému zastřešení se dají na terase pěstovat i různé druhy okrasných květin, které ze všeho nejvíc potřebují sluneční paprsky.
 

Nábytek nemusí být nový

Pokud si nezařizujete pouze zastřešení, ale chcete mít na terase i novou podlahu, počítejte s mnohem větší investicí. Po takovém velkém finančním vydání vás navíc ještě čeká koupě nábytku, tedy nemáte-li již venkovní posezení doma dávno připravené. Kvalitní zahradní nábytek neseženete pouze u značkových prodejců, ale i u vetešníka. A nemusí být zrovna ve špičkovém stavu, za pár korun vám ho dokáže každý stolař krásně zrenovovat, nebudete-li se do toho chtít pustit sami.
 

Terasa je hodnotnou investicí

Oku lahodící a plně funkční terasa by se neměla obejít jak bez pergoly z hliníku, tak i bez kvalitní podlahy a nábytku. Možná se to může někomu zdát jako zbytečně vyhozené peníze, ale bude-li potřeba někdy dům prodat, terasa značně navýší konečnou cenu. Nemluvě o možnosti užívat si větší část roku venkovního posezení.