26.4.2017
 
Stejně jako móda, i zahrada se může řídit nejnovějšími trendy. Co nás čeká v roce 2017? 
 
 

Návrat k původním rostlinám

Již v uplynulé sezóně bylo trendem vrátit se k původním rostlinám i materiálům. V našich podmínkách se stále častěji místo exotických rostlin objevují naše tradiční. Moderní hliníková pergola bývá nahrazena dřevěnou či kamennou. Většina z nás touží mít zahradu bez nároků na údržbu. 
 

Moderní pergoly

Módní trendy sledují i výrobci pergol. Ti kdo touží mít v zahradě relaxační zónu, použijí přírodní materiály jako je dřevo. Maximální komfort vám přinesou samostojné pergoly. Pokud toužíte po bezúdržbové zahradě, můžete bez obav sáhnout po hliníkové pergole. Nové trendy umožňují kombinovat mezi sebou tradiční a moderní materiály. 
 

Terasy ze dřeva

V odpočinkové zóně uvítáme terasy ze dřeva, spolu s pergolou z hliníku vytvoří velmi příjemnou zónu pro odpočinek po celý rok. Okolo terasy můžete vysázet odolné a bezúdržbové traviny. Chodníčky mohou být z kamene, dřeva i nenáročného betonu. Hliníkovou pergolu můžete doplnit o moderní posuvné zastřešení, které vás ochrání před sluncem i deštěm. Vaše pergola lze obývat po  větší část roku, bez ohledu na počasí. Vybavíte-li ji kuchyňským koutem, pak rovněž volte tradiční dřevo. 
 

Pro váš maximální komfort

Pro maximální komfort by měly být zvolené materiály na pergolu i terasu co nejméně údržbové. Nesmí se zapomenout na kvalitní stínící techniku, kterou mohou být markýzy, bambusové rohože nebo naprosto obyčejné slunečníky. Důležitý je také vhodný nábytek. Díky návratu k přírodě volte raději dřevěný, případně ratanový nábytek. Chcete-li, aby skutečně dlouho vydržel, pak se podívejte po teakovém.