28.4.2017

Popusťte uzdu své fantazii a do zahrady vytvořte různá zákoutí. Patří sem také vzdušné pergoly. 
 
 

Vzdušná pergola do zahrady

Vzdušná pergola z hliníku pomůže dokonale dotvořit prostředí zahrady a umocnit její kompozici. Pergoly využívali již naši předci, nejčastěji jako oporu pro vinnou révu a ochranu před prudkým sluncem. Pergoly se využívají méně častěji než altány. Pergola může být samostatně stojící nebo ukotvena k budově. Vybrat si můžete z celé řady modelů. 
 

Pergola oddělí prostor

Krásná pergola nejen zastřeší terasu, ale také pomůže oddělit užitkovou a relaxační část zahrady. Hliníková pergola navíc pomůže skrýt nepěkná místa v zahradě, zpestřit vzhled domu. Pergola by měla být v zahradě prorostlá popínavými rostlinami, ale nekombinujte více než dva druhy. Výhodou hliníkové pergoly je naprostá nenáročnost na údržbu. Pokud pergolu zastřešíte, můžete ji využívat po celý rok. Zastřešená terasa poslouží jako zimní zahrada užitková, i okrasná. 
 
 

Popínavé rostliny

Nabídka rostlin, které použijete na pergolu je nesmírně bohatá. Vybrat si můžete podle toho, zda je vaše pergola umístěna na sluníčku nebo v polostínu. Každá rostlina vyžaduje jiné podmínky. Vybírat si můžete rostliny, které jsou zelené po celý rok nebo naopak mají bohaté a aromatické květy. 
 

Zajímavé efekty

Pomocí pergoly umístěné na nejvzdálenější části zahrady můžete prodloužit opticky malý pozemek. Pomoci mohou i treláže, které necháte bez rostlin a skrz ni můžete vidět do krajiny. Hliníková pergola může být pěkným designovým řešením pro každou zahradu. Hodí se především do moderních zahrad. Pro klasické zahrady volte raději dřevěné modely.