10.5.2017
 
Hliníková pergola je oblíbená a také účelná stavba v nejedné zahradě. Poslouží vám  jako příjemné místo pro odpočinek nebo stinný kout a opora rostlin. 
 
 

Kdy pergolu postavit? 

Pergoly opět našly své místo v zahradách. Postavit konstrukci hliníkové pergoly zvládne i naprostý laik. Postavit ji můžete prakticky od jara do podzimu. Platí však, že čím dříve takto učiníte, tím déle si ji přes sezonu užijete. Zastřešená pergola by měla být vysoká maximálně 220 cm. Velikost pergoly pak přizpůsobte počtu členů rodiny. 
 

Kam pergolu umístit?

Pergola z hliníku je především místem pro relax a odpočinek. Skvěle se hodí pro zastřešení terasy či bazénu. Pergola by měla být v místě, kde nefouká vítr. Můžete si vybrat z modelů, které ukotvíte ke zdi nebo samostojné. Zastřešením pergoly získáte venkovní prostor, který můžete využívat po celou sezonu bez ohledu na počasí. Déšť a vítr vás tak nemůže odradit od grilování či pořádání zahradní party. 

 

Jde to svépomocí? 

Jednoduchou pergolu si zvládnete smontovat i svépomocí za pár hodin. Hotové pergoly zakoupíte na internetu nebo v hobbymarketech. Rovněž si můžete pořídit hliníkovou pergolu na míru a to včetně dopravy a montáže odbornou firmou. Nemusíte se tak skutečně o nic starat. 
 
 

Proč je vhodný hliník?

Nejčastěji se používají hliníkové pergoly, které zastřeší terasu. Hliník je naprosto bezúdržbový. Je opatřen práškovou barvou. Stačí pergolu omývat vodou se saponátem. Montážní a spojovací prvky by měly být z nerezového materiálu. Kov je vystaven celý rok povětrnostním vlivům a s tím je potřeba počítat.