18.5.2017
 
Léto bez grilování a zahradního posezení není správné léto. Postavte si na zahradě pergolu a užijte si dosytosti čerstvého vzduchu. 
 
 

Proč mít pergolu? 

Hliníková pergola je ideální přístřešek na zahradu, ve chvílích, kdy nám počasí nepřeje. Díky zastřešené pergole si zahrady užijete mnohem více, než  dříve. Pergola poskytuje místo pro grilování, relax a posezení. 
 

Vyberte si

Pergoly si můžete vybrat z mnoha materiálů, v různých stylech, se stínící technikou či bez i celé prosklené. Hliníková pergola se dá vybrat podle montáže, materiálu konstrukce a dle typu ovládání. Nejčastěji se pergoly montují k objektu. Připevní se ke stěně domu, kde vznikne další obytný prostor. 
 

Materiál konstrukce

Klasikou jsou pergoly ze dřeva, které se hodí do každé zahrady. Díky své tvárnosti můžete mít hranatou či obloukovou pergolu. Nevýhodou dřeva je jeho náročnost na údržbu, je třeba jej chránit před hnilobou, škůdci a dřevokaznými houbami, které si na neudržované pergole rádi smlsnou.  Hliníková pergola je mnohem modernější, hodí se k novostavbám, je vysoce odolná povětrnostním vlivům. Udržuje se pomocí práškové technologie. Nemusíte ji tak neustále natírat, navíc je zaručena její dlouhá životnost. Pergolu lze využívat především na terasách nebo jako přístřešek pro auto. 
 

Pergola dle typu ovládání

Pergoly se dají ovládat ručně nebo prostřednictvím dálkového ovládání. Ideální kombinace je ručního i dálkového. Nemusíte se tak prakticky o nic v případě deště či silného sluníčka starat. Tento typ zastřešení terasy je velice komfortní, můžete si tak kdykoliv rozmyslet, zda budete mít střechu zataženou či staženou.