19.5.2017

 
Jednoduché, komorní, ale přitom plně dostačující bydlení představují montované domy Lounge 30. V jejich nitru se skrývá kompletní bytová jednotka 1+kk, která nabídne plný obytný komfort buďto single osobě, nebo páru.
 

 

Dodávka na klíč může zahrnout i pokládku dlažby

Sendvičové panely tvoří stěny a příčky montovaného domu Lounge 30. Složení těchto sendvičů, jejichž jádro tvoří expandovaný polystyren, zajistí, že z domu neutíká teplo. Charakterem jde o jednopodlažní dům koncipovaný jako nízkoenergetický.
 
Po dohodě s projektantem je možné měnit například umístění oken či stěn domu. Je tak možné vyhovět konkrétním požadavkům budoucích majitelů. Při dodávce domu na klíč je možné zahrnout do prací i například úpravy terénu pod domem či pokládku zámkové dlažby. Výhodou je, že montovaný dům tohoto typu nepotřebuje budování žádných speciálních základů.
 
Není nutné betonovat ani základovou desku, již zmiňovaná zámková dlažba jako podklad postačí. Součástí konfigurace montovaného domu na klíč je například elektroinstalace v tříjádrovém měděném kabelu. Vše včetně zásuvek, vypínačů, rozvaděče i automatického jističe. Dále se provádí i přípojka teplé a studené vody a kanalizace.

 

Styl domu v přírodním dřevě 

Celková rozloha montovaného domu Lounge 30 činí přesně 30 m2. Uvnitř je bytová jednotka 1+kk, tedy obytná ložnice s kuchyňským koutem a koupelna s toaletou. Plně vyhovuje například páru nebo samotnému člověku. Jde o ekologické bydlení s minimálními nároky na energií. Obvodové stěny domu tvoří přírodní mořená překližka, součástí je bednění z modřínu, borovice či smrku, stěny jsou obloženy dřevem. Nechybí falešné trámy ve stylu mořeného srubu, podhled v obytném prostoru totiž tvoří klenutý strop s přírodními dřevěnými trámy. Celý styl domu tedy podtrhuje dřevěný „look“.