12.6.2017
 
Mít zimní zahradu je sen mnoha lidí. V dnešní době, díky moderním materiálům a technologiím, není tento sen nereálný. 
 
 

Zimní zahrada na terase

Máte terasu, na ní hliníkovou pergolu, ale máte stále pocit, že vám k dokonalosti něco chybí? Pomocí posuvného zastřešení ji můžete rázem proměnit v zimní zahradu. Pergola poslouží jako její konstrukce. 
 

Konstrukce zimní zahrady

Na nosné konstrukce se používá hliník, obvodové stěny jsou z bezpečnostního skla a zastřešení z polykarbonátu. Zimní zahrada na terase lze vybudovat ve dvou etapách. V první etapě je postavena konstrukce, která poslouží jako hliníková pergola, v druhé fázi se tato konstrukce zastřeší. Je to výhodné pro ty, kdo nemají najednou dostatečnou finanční hotovost. Zastřešení má zpravidla posuvné segmenty. 
 

Proč si vytvořit zimní zahradu?

Existuje mnoho důvodů, proč si z terasy vytvořit prosklenou zimní zahradu. Ochráníte svůj příbytek před větrem a deštěm, její provoz je bezúdržbový a především ji můžete využívat po celý rok, bez ohledu na počasí. S vhodným stíněním si vytvoříte tepelnou i světelnou pohodu za každého počasí. 
 

Proč hliníkovou konstrukci? 

Vybrali jste si zimní zahradu s hliníkovou konstrukcí? Rozhodně nebudete litovat. Hliník je velmi lehký, bezúdržbový, odolný vůči povětrnostním vlivům, spoje se dají nýtovat či šroubovat, je odolný vůči korozi a také velmi tvárný. Pozor však na nižší nosnost. Zasklené plochy akumulují teplo a propouští světlo, ochrání vás před prudkým sluncem, deštěm, krupobitím i hlukem. Pro hliníkovou konstrukci je perfektní volbou polykarbonát, který má výborné tepelně izolační vlastnosti.