14.6.2017
 
Léto se už nezadržitelně blíží. To neznamená pouze dovádění ve vodě, procházky po horských hřebenech či opalování, ale i různé zahradní párty a večírky.
 
 

Buďte připraveni

Pokud máte u domu zahradu a nemáte potíže se sociálním začleněním, jistě jste už na ní alespoň jednou pořádali nějakou větší či menší akcičku. K tomu je potřeba nejen vhodný nábytek, gril a trocha toho alkoholu, ale i správný výběr místa. Nejlépe se k tomuto účelu hodí terasa, jelikož je součásti domu, což je velmi účelné. Dobrá terasa by měla něco vydržet, proto byste k jejímu zbudování neměli používat nekvalitní materiál, ale naopak investovat své peníze do pevné dlažby, která něco vydrží. Nedílnou součástí terasy by měla být i střecha pro případ nenadálých přeháněk a jiných nepříjemností, které může přichystat příroda.
 

Jsou super odolné

K moderní terase rozhodně patří i moderní zastřešení. V současnosti se nejvíce používá tvrzené sklo, ale v kurzu jsou i střechy z polykarbonátu. Střecha ale sama o sobě nestačí, něco ji musí podpírat. A tou nejlepší konstrukcí ze všech je hliníková pergola. Má dva základní plusy, pro které stojí zato si ji koupit – je levná a nemusí se udržovat. Tradičně se na zahradách vždy používali dřevěné pergoly, ale jelikož jsou dražší a starostí je o ně víc než dost, hliníkové kostry zažívají boom.
 

Montáž je hračka

Pergola z hliníku má i další nespornou výhodu a tou je její snadná montáž. Není to sice jako sestavovat hrad z dětské stavebnice, ale nejde také o nic složitého. Důležité je mít připravené podloží, do kterého pergolu ukotvíte a pokud je to alespoň trochu možné, minimálně jednoho pomocníka. Montáž sice zvládne i jeden člověk, ale ve více lidech to jde lépe od ruky.
 
 

Soudobá architektura

Přece jen drobnou chybičku hliníková pergola má. Pasuje totiž hlavně k moderní architektuře a u starší budov nepůsobí příliš dobře. Rozhodně byste si ji neměli pořizovat ani v případě, že bydlíte v dřevostavbě. V tomto případě je lepší připlatit si za pergolu ze dřeva a smířit se s občasným ošetřováním konstrukce.