20.6.2017
 
Pokud si chcete užívat posezení na terase i za deštivého počasí, měli byste přemýšlet nad koupí kvalitního zastřešení, například pergoly.
 

Odolná konstrukce

 
I když v minulosti pergoly střechu postrádaly nebo ji tvořily pouze popínavé rostliny, prefabrikované typy se dnes už bez zastřešení prakticky koupit nedají. Tradičním materiálem pro výrobu pergoly bylo odjakživa dřevo, ale lpíte-li na kvalitě, bude lepší, když sáhnete po pergole z hliníku. Hliník se, na rozdíl od dřeva, v podstatě nekazí. Není potřeba ho opatřovat nátěry ani obrušovat. Přírodní materiál si zvolte pouze ve chvíli, kdy toužíte po zastřešení chaloupky nebo cítíte velký odpor ke kovovému vzhledu.
 

Tradiční střecha

 
Pro zastřešení pergoly z hliníku můžete využít celou řadu materiálů. Nejčastěji volba padá na klasiku, tedy na asfaltové šindele. Jsou nejen cenově dostupné, ale také působí atraktivně. Asfaltový šindel se dá pořídit v mnoha barevných variacích, takže není problém vybrat si barvu, která bude ladit nejen s konstrukcí pergoly, ale i s domem. Jelikož se jedná o tradiční a desítkami let prověřenou krytinu, můžete si být jisti, že je dostatečně pevná a při správné montáži ji neponičí hned první krupobití ani silný vítr.
 
 

Moderní řešení

 

Trendy se nedají zastavit a platí to i v případě střešních krytin pro pergoly. Poslední dobou jsou módní hlavně polykarbonátové desky. Vyznačují se vysokou odolností, ale zároveň nepostrádají ani notnou dávku elegance. Dají se pořídit v průhledné i neprůhledné verzi. Jelikož jsou obdařeny z obou stran speciálním filtrem, nepoškodí je ani UV záření. Kvalitní polykarbonát se navíc nedeformuje vlivem teplotních změn, což je užitečné hlavně v aprílovém počasí.
 

Ideální volba

 
Hliníková pergola je tou nejlepší volbou, pokud chcete mít verandu krytou nejen proti slunci, ale i dešti. Její zastřešení může být různé, ale ať už si zvolíte tradičnější šindele nebo moderní desky z polykarbonátu, rozhodně neprohloupíte.