22.6.2017
 
Aby zahrada sloužila ke spokojenosti jejich majitelů skutečně plnohodnotně, musí umět vyhovět všem potřebám. Jednou z nich je i komfortní stíně, které naplní i požadavky na design. 
 
 

Stylová pergola

Na sto procent tyto požadavky naplní luxusní zahradní pergola. Je nejen zdrojem potřebné pohody, ale také zahradu zkrášlí. Kromě vzhledu, který by měl ladit se stylem objektu i pozemku, je důležitá i její funkčnost, proto je potřeba zvolit kvalitní materiály, včetně stínicí techniky
 

Dřevěná či hliníková pergola

K velmi oblíbeným a tradičním materiálům patří dřevo. Dřevěné pergoly a přístřešky ke zdi je potřeba řádně impregnovat. Trendem jsou však pergoly z hliníku. Z hliníku se vyrábí jak konstrukce, tak naklápěcí lamely. Ochrání vás před sluncem i deštěm. Moderní pergoly mohou být opatřeny také okapovým systémem. Vybrat si můžete pevně ukotvené či samostatně stojící modely, které poslouží také jako přístřešek pro auto, zastřešení posezení nebo bazénu. 
 

Špičkové řešení

Špičkové moderní pergoly z hliníku nabízí nejen motorový pohon a dálkové ovládání, ale také doplňky, jako jsou boční visící clony, screenové rolety či speciálně upravené textilie. Moderní pergoly využívají také posuvné zastřešení, které ji rázem přetvoří v zimní zahradu. Tyto modulové systémy nejsou nijak náročné na postavení.
 

Prodlužte si sezonu

Díky zastřešení pergoly si prodloužíte sezónu o několik měsíců, mnohé zimní zahrady můžete využívat i v zimě, pokud je opatříte zdrojem vytápění, například infrazářiči. Užívejte si léto stylově, stačí přemýšlet o pergole či jejím zastřešení s předstihem. Hliníkové pergoly mají navíc výhodu, že jsou naprosto bezúdržové.