16.8.2017
 
Máte před domem terasu a na ni posezení pro rodinu či přátele? Proti sluníčku je potřeba ji řádně zastínit. Nejlepší volbou je pergola. Vybrat si můžete variantu z hliníku či ze dřeva. 
 
 

Trendy vzhled pergoly 

V současné době je trendem jednoduchý vzhled pergoly. Současné trendy jsou zaměřeny na jednoduchý  a elegantní vzhled pergoly. Jednoduchý styl bychom měli volit při vybavení interiéru i výběru pergoly. Spolu s pergolou je vhodné zvolit správné stínicí prvky. Nejčastěji se jedná o kazetové markýzy nebo moderní screenové rolety. Pergoly můžete zastínit například bambusovými rohožemi, rákosem a dalšími přírodními materiály. 
 

Materiál nenáročný na údržbu 

Moderní hliníkové pergoly jsou skvělou volbou. Lidé chtějí jednoduché materiály, které nejsou nenáročné na údržbu a hliníková pergola to skvěle splňuje. Pergola by měla mít jednoduché linie. Vybírat si můžete z mnoha modelů. Oblíbené jsou také pergoly z masivního dřeva, které jsou poměrně náročné na údržbu, ale nabídnou návrat k přírodě a tradicím. 
 

Zastřešení pergoly

 
Zastřešení pergoly procházelo dlouhým vývojem. Původně se pergoly zastřešovaly neprůhlednou asfaltovou lepenkou. Po revoluci byly populární bitumenované vlnovky. Po roce 2000 začal být moderním trendem komůrkový polykarbonát. V současnosti jsou oblíbené polykarbonátové vlnovky s povrchovou krupičkou. Moderní polykarbonátové desky jsou naprosto nenáročné na údržbu, jsou opatřeny vrstvou, která chrání terasu před UV zářením. 
 

Jednoduchá montáž

 
Mnoho zákazníků preferuje, aby jejich pergola ke zdi domu měla zcela jednoduchou montáž. Ne každý je zručný kutil. Oblíbené jsou pergoly prodávané jako jednoduchá stavebnice, které lze k sobě pouze přišroubovat. Pergolu je možné si objednat také na míru, spolu s montáží. Nemusíte se tak prakticky o nic starat.